In Memoriam: Проф. др Александар Секулић

Професор др Александар Секулић, редовни професор у пензији, вишегодишњи шеф Катедре за Теорију механизама и машина, упокојио се у четвртак, 4. маја 2023. године, у 85. години живота. Професор Александар Секулић рођен је 27. јуна 1938. године у Брограду. Дипломитао је 1962. магистрирао 1973., а докторирао 1987. године на Машинском факултету Универзитета у Београду. Непосредно по дипломирању, Александар Секулић запослио се на Машинском факултету у Београду, а по одбрањеној магистарској тези отишао је на специјализацију на Purdue University, Indiana, USA, где је интензивно радио у истраживачком тиму проф. др Алана Хола, а сарађивао је и у стручном тиму проф. др Кенета Рексдала на проблемима оптимизације у синтези механизама и конструисању машина. Године 1988. др Александар Секулић изабран је за доцента,… опширније…

Програм КАДАР ДА БУДЕМ КАДАР

Универзитет у Београду – Центар за развој каријере и саветовање студената са задовољством позива студенте завршних година и дипломиране студенте да се пријаве за учешће у програму КАДАР ДА БУДЕМ КАДАР, који ће се реализовати у периоду од 29. маја до 2. јуна 2023. године. Деветнаести циклус програма обухватиће тренинге неких од најзначајнијих вештина као што су: успешна комуникација у пословом окружењу, решавање конфликата и асертивност, критичко мишљење, презентационе вештине И емоционална интелигенција. Студенте ће током недељу дана вештинама учити експерти из компанија Advance International (Марина Петрушевски), СББ (Марко Дјурић), HR Team (Ивона Симић), Ераков Kонцепт (Наташа Панчић), као и из психолошког саветовалишта Мозаик (Марија Живковић), сарадници Центра за развој каријере Универзитета у Београду. Од 2010. године, од када се… опширније…

Зум кафица: 45 минута о узнемирености и тачкама ослонца у кризним периодима

Узнемиреност се јавља с времена на време као саставни део живота. Како ћемо то подносити и регулисати, како ћемо се понашати и размишљати у тим ситуацијама, да ли ћемо и коју врсту подршке потражити, зависи од многих фактора: наших претходних искустава, наше отпорности, генетике, тежине саме ситуације, тренутних капацитета… Придружите нам се у понедељак, 22. маја у 15 часова на новој Зум кафици, када ћемо разговарати са психолошкињом и психотерапеуткињом Слађаном Ђорђевић о следећим темама: Шта нас све може узнемирити и од чега то зависи? Како људи реагују када су узнемирени? Које су конструктивне реакције у тим ситуацијама? А које су деструктивне? Да ли се туђа узнемиреност лако „преноси“ на друге? Како да реагујемо када су други око нас узнемирени?… опширније…