Машински факултет ће као и ранијих година бити домаћин регионалног такмичења ученика средњих машинских школа из МОДЕЛИРАЊА, АУТОЦАД-а и МЕХАНИКЕ (СТАТИКЕ), а које ове године спроводи Техничка школа из Железника.
Данас је на факултету одржан састанак Комисије за припрему и спровођење такмичења (између осталог, наши професори који су чланови Комисије, припремају све врсте задатака и теоријских питања) и представника средњих машинских школа из региона, међу којима су били директори и професори ТШ „Нови Београд“, ТШ „Обреновац“, Машинске школе „Радоје Дакић“ из Раковице, Ваздухопловне академије из Београда, „Политехнике – школе за нове технологије“ из Београда, ТШ „Младеновац“, „Техноарта“ из Београда и ТШ „Железник“.
Такмичење ће се спровести сходно Правилнику о такмичењу ученика средњих машинских школа Републике Србије из статике, компјутерске графике – 2Д и моделирања машинских елемената и склопова, а који је донела Заједница машинских школа Републике Србије.
На такмичењу које ће се одржати 13. априла 2016.г. очекује се учешће око 60 ђака средњих машинских школа, а на основу искуства из ранијих година (прошле године је Машински факултет био домаћин и регионалног и државног такмичења) велики број ђака завршне године упише наш факултет. На тај начин смо скоро увек добијали одличне студенте имајући у виду да су учесници такмичења и најбољи ђаци из тих школа.
Издвајамо…
-
„Свитац“ на старту: Беоавиа спремна за Air Cargo Challenge 2026
-
Када знање добије крила: студенти представили иновативне летелице
-
Проф. др Владимиру Поповићу признање за допринос развоју аутомобилске индустрије у Србији
-
Снага водоника за одрживу будућност
-
Будући инжењери у посети Центру за управљање отпадом у Винчи
-
Проф. др Љубиша Бркић – знање и врлине које су обликовале Машински факултет
-
Семинар „Next Gen Reliability“: Нове технологије за поузданију енергетику
-
Сарадња Машинског факултета са HUN-REN институтом – Центром за истраживања у енергетици из Мађарске
-
Категорије
Календар вести
