У оквиру пројекта „Introduction of work integrated learning in university education in Serbia“, чији је циљ унапређење универзитетског образовања у Србији и његово прилагођавање потребама привреде, на Машинском факултету у Београду одржана је радионица на којој су представљени досадашњи резултати тог пројекта.
Радионица је организована да подстакне интересовање студената за потенцијално учешће у даљој имплементацији овог пројекта. Учеснике је поздравио је декан Машинског факултета, проф. др Радивоје Митровић, а присутнима су се обратили и декан Технолошко-металуршког факултета, проф. др Петар Ускоковић, као и представник ГИЗ-а, господин Томислав Кнежевић.
Пројекат „Introduction of work integrated learning in university education in Serbia“се реализује у оквиру ГИЗ-ов програма „Развојно парнерство са немачком привредом“, а у њему учествују Машински и Технолошко-металуршки факултет Универзитета у Београду заједно са партнерима из немачке компаније MESSER Tehnogas AD која већ годинама послује у нашој земљи. Проф. др Ненад Зрнић, проректор Универзитета у Београду за међународну сарадњу је у свом обраћању указао на значај овог и сличних пројеката за унапређење система високог школства у Републици Србији.
Професори Машинског факултета и ТМФ-а, који учествују у пројекту, разменили су искуства са колегама из компаније MESSER Tehnogas AD и дали препоруке за потенцијална побољшања у наредној, другој пројектној години. Др Александар Миливојевић, ванредни професор Машинског Факултета – Универзитета у Београду, говорио је о могућностима које пројекат пружа студентима, када је реч о њиховом даљем стручном усавршавању и развоју професионалне каријере. О погодностима које учесницима пројекта пружа компанија MESSER Tehnogas AD, говорио је представник те компаније, господин Немања Гостовић.
(Извор: Машински факултет)