Немачка компанија МТУ Аеро Енџинс је и пре званичне одлуке да инвестира у Србију, посећивала Машински факултет у Београду и уверила се у врхунска знања наших студената и инжењера, што потврђује да смо по стручности део високотехнолошког света, истакао је у разговору за Радио Београд 1, проф. др Радивоје Митровић, декан Машинског факултета.
Проф. Митровић је навео да су представници компаније „МТУ Аеро Енџинс“ у више наврата били на Машинском факултету и врло пажљиво проучавали студијске програме и њихов садржај.
„Они су имали прилику да се увере да смо окренути не само врхунским знањима која се стичу на факултету, него и практичним компетенцијама које наши студенти све више добијају током школовања, кроз одличне лабораторијске вежбе и све бољу праксу у различитим компанијама.“
Декан Машинског факултета је истакао да је то шанса да Машински факултет даље унапреди свој рад и оствари амбицију да буде МИТ југоисточне Европе“.
Указујући на залагање Машинског факултета за троугао држава–привреда–академска заједница, односно наука, проф Митровић је поручио да само у том троуглу Србија може да оствари амбицију да буде део високотехнолошког света у производњи, а затим у ланцу снабдевања, и генерално у ланцу вредности.
АУДИО ЗАПИС ИЗЈАВЕ ПРОФ. МИТРОВИЋА:
***********************************
Погон МТУ Аеро Енџинса у Србији почиње да ради током 2022. године
Немачка компанија најавила је да ће погон за ремонт мотора у Србији почети да ради током 2022. године, преноси Танјуг.
Ново постројење у околини Београда ће бити стопроцентни огранак компаније МТУ. Компанија је саопштила да је МТУ са постојећим постројењима у могућности да обави 9 милиона сати ремонта годишње. Очекује се да постројење у Србији дода око 400.000 сати ремонта годишње.
МТУ истиче да постројење у Србији чини срж будућег чворишта авијације које ће указивати на потребу за дуалним образовањем и развојем високотехнолошких могућности авијације.