Студенти Модула за хидроенергетику Машинског факултета Универзитета у Београду, у пратњи наставника – ванредног професора др Дејана Илића и проф. др Ђорђа Чантрака, као и асистента Лазара Лечића – посетили су недавно црпну станицу „Црвени крст“ – ЈКП Београдски водовод и канализација. Будуће инжењере и њихове наставнике угостио је Александар Пековић, дипломирани инжењер машинства из области хидроенергетике, сада руководилац Погона црпних станица и резервоара ЈКП „Београдски водовод и канализација“.
Ова посета је наставак вишегодишње сарадње ЈКП БВК и Машинског факултета Универзитета у Београду. Том приликом поновљен је ранији заједнички став да постоји велики потенцијал за сарадњу на највишем научном, стручном и наставном нивоу, као и да постоји изражена потреба за већим бројем студената Модула за хидроенергетику у погонима ове компаније.
Током посете студенти су се упознали са радом пумпне станице која снабдева водом за пиће значајан део централних градских општина. Како се у оквиру наставе баве пројектовањем и испитивањем пумпи, хидромашинске опреме и пумпних постројења, млади академци су имали прилику да у пракси сагледају значај рада ове пумпне станице и да о свему што их интересује разговарају са домаћином.
Студенти су такође добили више информација о условима запослења, могућностима обављања стручне праксе и усавршавања кроз рад, као и о другим темама важним за њихов професионални развој.
Посету су организовали господин Александар Пековић из ЈКП БВК и ванредни професор др Дејан Илић.
(Извор: Машински факултет)

