Машинском факултету уручена повеља СИТС-а

На Свечаној академији поводом 150 година Савеза инжењера и техничара Србије (СИТС), Машинском факултету у Београду додељена је Повеља за вишедеценски допринос развоју инжењерства и техничке културе у нашој земљи. У име Машинског факултета признање је примио продекан за наставу, проф. др Љубодраг Тановић. Свечаности обележавања овог, за инжењерску струку, важног јубилеја присуствовали су представници Министарстава рударства и енергетике, просвете, науке и технолошког развоја, заштите животне средине, грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре, трговине, туризма и телекомуникација, пољопривреде, шумарства и водопривреде и културе и информисања, ректори универзитета, декани техничких факултета и директори бројних научних института и компанија. Честитајући члановима СИТС-а јубилеј, министар заштите животне средине Горан Триван је указао на значај  техничких знања и инжењерске струке за остваривање развоја и напретка наше… опширније…

Конференција Constructive Theory of Orthogonality and Applications (CTOA2018)

Конференција: Constructive Theory of Orthogonality and Applications (CTOA2018) ће се одржати на Машинском факултету 29. маја 2018. год. са почетком у 10 часова. Сала 211. Програм конференције и Књига са апстрактима. опширније…

Бесплатна предавања у СКЦ-у

четвртак, 24. мај у 18:00 Мала сала предавање: „Откључај своје интелектуалне потенцијале„ IQ Centar – Образовни центар за развој правилног приступа учењу и лични развој говори: Милош Пешић, предавач и аутор програма IQ Plus у IQ Centru   Људски мозак је најсавршенија ствар на свету, а због свог мозга је и човек најсавршеније биће. Начин на који функционише људски мозак, омогућио је човеку да напредује, стално се усавршава и створи свет какав данас познајемо. Сви људи рађају се са приближно једнаким интелектуалним потенцијалом. Шта је онда то што разликује Теслу, Ајнштајна, Едисона, Да Винчија, Пикаса, Гетеа… и друге велике умове – научнике, проналазаче или врсне уметнике, од осталих људи? Управо начин на који су развијали и ослобађали своје интелектуалне потенцијале!… опширније…

Студенти МФ факултета у посети компанији  „Унисол“

Студенти Машинског факултета у Београду који похађају изборни предмет Основе турбомашина на трећој години основних академских студија и студенти прве године МАС Модула за хидроенергетику посетили су фирму „Унисол“ из Београда. „Унисол“ je један од највећих домаћих произвођача прехрамбених производа у региону и власник великог броја брендова, међу којима је најпознатији „Полимарк“, по коме је ова компанија носила назив до 2016. године. „Током посете овој компанији, студенти су могли да се упознају са практичном применом различитих турбомашина у постројењима једног комплексног система прехрамбене индустрије и тиме употпуне своја теоријска знања стечена на предавањима, што је и био основни циљ реализоване стручне посете“, истакао је за сајт МФ проф. др Иван Божић. Госте је поздравио и пожелео им добродошлицу господин Ненад… опширније…

Александар Стојадиновић: Дигитални бизнис развојна шанса Србије

Убрзан развој дититалних технологија доводи до великих промена у свим сферама друштва, посебно у пословном свету. „У време када дигиталне иновације постају предуслов за опстанак на тржишту или покретање бизниза, они који нису спремни да иновирају и да се прилагођавају, односно мењају традиционалне моделе пословања имају веома мале шансе за опстанак“, поручио је мр Александар Стојадиновић,  извршни директор за операције (COO) у Банци Intesa Београд. Говорећи студентима Машинског факултета на тему „Дигиталне иновације – трансформација производње и креирање нових пословних модела“, господин Стојадиновић се посебно осврнуо на то како дигитални бизнис, кроз коришћење интернета као основног канала пословања, ствара додатну вредност и води до развоја пословања и профита . Дигитални бизнис, истакао је,  подразумева нове моделе пословања, производње, услуга, тржишта… опширније…